Ostrava - Honza Spálený a Petr Rímský

Koncert
 Registrace ukončena
 
6
petr-spaleny
Datum: pondělí, 18. září 2017 20:00

Město: Ostrava, Česká republika

Petr Rímský & MISITU + Honza Spálený

Společný koncert Honzy Spáleného, táty českého blues, a folkového barda Petra Rímského se skupinkou MISITU.

Rezervace tady

Milan Kaplan o nás napsal:

Když se řekne písničkář, tak vlastně hned vzniká v hlavě rychlé spojení s folkem, a to, aniž by to tak bylo správně. Písničkáři jsou totiž muzikantskou kategorií, která překračuje žánrová vymezení a kterou najdeme u dechovky, jazzu, folku, hip hopu, metalu i mainstreamu. A není vůbec důležité, do které žánrové škatulky je posadíme, pokud si přiznáme, že to zásadní je jejich schopnost vyprávět a že je hříchem neslyšet a nenaslouchat.

Honza Spálený. Nestor českých písničkářů. Na počátku jeho kariéry si nikdo pořádně neuvědomil, jak silné melodie, texty a způsob vyprávění na scéně u klavíru vzniká. Samotný bez svých ASPM vystupuje Honza jen málokdy, a přesně v této poloze vynikne jeho schopnost písničkářského vypravěče s neuvěřitelným muzikálním darem.

Petr Rímský. Fenomenální kytarista, tvůrce zničujících manuálů à la „Prvních 1440 nejzákladnějších akordů pro začátečníky“. Autor knihy Ze života muzikantského. Sametový hlas tam někde dole a vtipné žonglování se slovy a pocity. Doprovodí ho jeho nová parta MISITU, což je Veronika Skočdopolová, Petra Zajíčková a Pavel Hloušek.

 

Powered by iCagenda