fbpx

n header

Ukaž, co umíš

Ahoj, lidi.

Už nějakou chvíli si říkám, že zkusíme do pořadu „Písničkáři sobě“ zařadit nový prvek, kterému říkám „Písnička z publika“. Bude-li v publiku někdo, kdo si troufne zahrát nám jednu svou písničku a tak se představit mému hostu, mně i publiku, můžeme ho vyzvat. Když se nám bude líbit, dáme mu prostor ještě na jednu písničku. Možná to není špatná myšlenka. Ale to nezjistíme, pokud to nezkusíme.

Jak to uděláme?

Prostě se v nějakou chvíli během pořadu zeptáme, jestli nějaký písničkář v publiku je. Zvolili jsme jednoduchá pravidla a vyhrazujeme si právo je třeba časem upřesnit, doplnit či změnit podle toho, co ukáže praxe. Tady jsou:

pepa pucholt

  1. Když divák písničkář v publiku bude, umožníme mu zahrát svou vlastní písničku.
  2. Když budou v publiku písničkáři dva nebo tři, vybereme jen jednoho či jednu. Když tam žádný písničkář nebude, hrajeme si dál. 
  3. Divák či divačka zahraje pouze na naše pozvání😊. Poskytneme prostor a technickou podporu (linka, mikrofon...), a taky naše milé a pozorné publikum, kterým se na chvíli sami staneme.
  4. Nástroj je třeba mít svůj, funkční, v ideálním případě s funkčním snímáním. Baterie je třeba zkontrolovat už doma. Pokud si písničkář přinese vlastní kvalitní mikrofon, může jej použít.
  5. Upřesnění: Divák je člověk s platnou vstupenkou. Kytara není vstupenka 😉. Vstupenky a výber pořadu, ve kterém (a komu) se chceš představit, je tady.

No a to je všechno. Tak se těšíme na zpestření a na to, že objevíme zajímavé osobnosti a uslyšíme hezké písničky.

Lidi, ahóóój!

Petr

Písničkáři sobě pokračují

Ahoj, lidi.

Už řadu let dělám pořad „Písničkáři sobě“, který je dalo by se říci takovou pozvánkou do šatny umělců. Hraje se tam kromě vlastních věcí všechno možné, můžeme hrát a improvizovat nejen v muzice, ale i v průběhu toho večera. Udělat to na scéně je dobrodružné a ne každý si na to troufne. Někteří kolegové chtějí zůstat u toho pevně daného, nacvičeného, v čem jsou si jistí. Mají obavu, aby ze sebe neudělali blbce, kteří to neumí. Jiní se na to těší a někteří se po několikáté vracejí. Dokonce už se ani nesnaží vyzvědět, jak ten pořad bude probíhat, protože pochopili, že ani já to nevím. Jinak by to pro mě nebylo tak dobrodružné, jako pro ně. Společně si užijeme písniček i všelijakého slova tu srandovního, tu moudrého, zazpíváme si a vzpomeneme na někoho, kdo má zrovná výročí. Nejlépe improvizovanou písničkou.

rimsky-spaleny-misitu-icag.jpg

Kde to je?

Vždy a zásadně hrajeme v nějakém příjemném a kulturním prostředí (nikoli v putyce), teď už několik let v Divale Fr. Troníčka v Praze. Příjemné a útulné malé divadlo, v centru nejcentrovatějším u metra B naproti Kafkovy hlavy. V 19:00 se otevře, ve foayer si vypijete kafíčko nebo dklenku, pak jdete do kterého hlediště a v 19:30 to vypukne. Po skončení si můžete ještě něco dobrého dát případně si chvíli popovídat s námi komedianty. Prostě krásná a pohodová setkání.

Zahraje někdo z publika?

Už nějakou chvíli si říkám, že zkusíme do pořadu zařadit nový prvek, kterému říkám „Písnička z publika“. Bude-li v publiku někdo, kdo si troufne zahrát nám jednu svou písničku a tak se představit mému hostu, mně i publiku, můžeme ho vyzvat. Když se nám bude líbit, dáme mu prostor ještě na jednu. Možná to není špatná myšlenka. Více informací a pravidla hry jsou tady.

Koncert v Českém rozhlase Olomouc

10. 06. 2022

Ahoj, lidi.

Někdy před lety Říkal Sandy Nosek, že uděláme koncert v rádiu. Pak se nic nedělo a já nejsem ten, který by se někam cpal. Sandy ovšem nezapomněl a tak jsme to spolu upekli. Jenže nám to dvakrát odložila pandemie, třetí termín Péťova obyčejná rýmička a ochraptělost, no a pak přišla ta smutná zpráva... Myslel jsem, že tím pořad skončil, ale před pár týdny mi začal zvonit telefon a volal Sandy. No sakra, to už snad mají v nebi mobily, lekl jsem se! Byla to jeho žena Jarka a prý co s tím koncertem uděláme. Tak jsme to upekli počtvrté a my po krátké době vyrazili do Olomouce v sestavě Veronika Skočdopolová, Petra Komorášová, Jan Procházka, samozřejmě Rímčák no a taky David Alfik Dewetter, který se snažil pomoct se zvukem na scéně a abychom se trochu slyšeli. Tam je totiž všechno jinak, než jsme zvyklí z koncertů. Kluci zvukařští rádioví na nás byli hodní, produkce taky, nový „průvodčí a rozhovorátor“ Jirka Matějů by dobrým parťákem a věděl!!! To ne vždy bývá... Lidi i v té podivné době přišli a byli fajn. Co víc chtít. Kolik jich bylo u počítačů netuším, ale prý se dívají i v Austrálii 😮! Užili jsme si a tady je záznam, ať z toho taky něco máte. Tak zase někdy někde naživo 🙂.

Lidi, ahóóój!!!

Petr

 písničkář