n header

Malé tournée Petra Rímského po Polsku

23. 9. 2021

Malé tournée Petra Rímského po Polsku se blíží mílovými kroky! (Po pravdě Petr už od včerejška hledá kytaru ;-) )

IMG 20210921 183449Těšíme se na Vás zítra „w Gliwicach“ (Paskudofonia) a v sobotu „w Gorzanowie“ (Fundacja Pałac Gorzanów) – vždy v 19:00.

Ps. Všimli jste si, že skupina Misitu, doprovázející Petrovy koncerty, je opět v plné sestavě? Uslyšíte už nejen zvuk kytary, ale perkusí a basové kytary. V pozadí bude také krásný, druhý vokál :)

Na viděnou, naslyšenou!

Bogna Piter


Hraní s Petrem Rímským

D75 025745mZákladní informace

Hrát s Petrem Rímským lze v jeho doprovodné partě. Koncertů zahrajeme maximálně 6 za měsíc. Hrajeme ve všední dny, někdy o víkendech či v kombinaci. Víc koncertů hrát nechceme, už bychom si to neužívali. Odjezdy jsou z Prahy z místa srazu a nakládání, návraty tamtéž. Není-li možnost vlastní dopravy, dovezeme vzdálenější kolegy v noci domů. Někdy se ze vzdálených míst vracíme až po přespání. Je s námi pohoda a dobrá nálada. Naše koncerty jsou hezké zážitky a je to čas strávený v příjemné společnosti. Proto tady máme pro zájemce pár informací či zvyklostí. Přečti si je a pokud Ti to vyhovuje, napiš. Kontakt je dole.

Na co se s námi dá těšit

Koncerty jsou výhradně na důstojných místech. Divadla, kluby v divadelním stylu převážně bez stolové úpravy a zásadně bez konzumace čehokoli. Nehrajeme za provozu v kavárnách, barech a hospodách, nehrajme někde mezi stánky a na slavnostech čehokoli, nejsme nedůležitým doprovodným programem.

petr misituJsou to intimní a působivé koncerty s obsahem i smyslem. Dbáme i na vizuální působení a tedy i na koncertní oblečení. Nehrajeme v kraťasech se sandály a v propoceném tričku.

Aranžmá jsou vymyšlená a podporují obsah, smysl, náladu či pocit písně, nikoli přehlídku nekonečných a nečitelných sól. Aranžmá někdy lehce přizpůsobujeme hráčům, aby jim part „seděl“. Nejde nám o exhibici, nechvastáme se kolik tónu či úderů stihneme za sekundu. Působivě se dá hrát i s jednoduchými prostředky, když se to vymyslí. To umíme.

Hrajeme na zajímavých místech, kam se leckdo jiný nepodívá. Nejsme totiž omezení lokalitou, ve které žijeme. Vydáváme se i na vzdálenější místa nejen v Čechách, ale také na Moravě, na Slovensku a v Polsku. Užíváme si i samotné cesty a občas i možnost někam se v místě hraní nebou cestou podívat. K tomu je třeba mít čas.

20200917 103512mU vícedenních cest obvykle spíme na nějakých slušných místech, nikoli ve spacáku v autě, ve stodole či na louce... Hotely a motely, apartmány atd.

Nespěcháme. Chceme užívat života, nebýt jen slepou kometou letící časem i prostorem. Odjíždíme na koncert včas a s rezervou. Přijíždíme alespoň tři hodiny před začátkem koncertu, abychom vše v klidu postavili, nastavili, vyzkoušeli, vypili kávu, převlékli se atd. Po skončení v klidu vše sbalíme a naložíme. Neodmítneme, pokud je příležitost chvíli posedět a pokamarádit s místními či kolegy. Žijeme.

Dbáme na dobrý zvuk. Hrajeme s kvalitním a dobře nastaveným zvukem jak pro diváky, tak pro jednotlivé hráče. Vše si před koncertem vždy v klidu nastavíme a vyzkoušíme. Nedělá nám problém společně nanosit věci do sálu či do auta, každý podle svých možností.

Rádi se potkáváme a hráváme polečné koncerty s kolegy, kteří jsou nám blízcí. Slavní i méně známí, ale vždy pohodoví a dobří.

Proč nemá smysl s námi hrát

Chceš si hraním vydělávat? S námi ne. Jsme na profesionální úrovni, ale nehrajeme pro peníze, nýbrž pro hezké a silné zážitky. Samozřejmě na hraní s námi nikdo nedoplácí. Na náklady si spolek vydělá a ať už některými koncerty, tak i další činností pořádajícího spolku. Náklady jednotlivců, na kterých se dohodneme, jim spolek propatí. Nehoníme se za počtem koncertů a neztrácíme čas a chuť hraním na špatných „akcích pro prachy“. Užíváme si našich představení a společných cest jako koníčka.

Máš práci, ve které nemáš volnější pracovní dobu a nemůžeš si vyměnit směnu, nadpracovat, vzít si volno? Škoda. My to umíme a  proto můžeme některé hrát i o hodně dál.

Chceš předvádět světu svou instrumentální či vokální dokonalost? S námi ne. U nás nic nesmí přečnívat z celku, nýbrž jej doplňovat a spoluvytvářet.

Nechceš jezdit moc brzy a vracet se pozdě? Nemáš čas? Spěcháš? Chápeme, my to máme jinak. Jsme v klidu.

Nemůžeš zaručit alespoň 95% účast? Pak to nemusíme zkoušet. Těch 5% představuje nenadálé události pracovní, vážné rodinné události, nemoc, vis maior...

Hraješ s někým dalším a nemůžeš zaručit dohodu, že kdo dřív obsadí termín, s tím budeš hrát? Někdo jiný má kdykoli přednost pro obsazený termín, který máme spolu obsazený? Pak spolu nebudeme hrát. Nemá smysl dělat si nervy.

A ještě něco. Nechceme rasisty, vyznavače alternativních pravd a všemožných nesmyslů, odpůrce Eura, EU a NATO, rozeštvávače a otravy.

Pokud Tě hraní s námi láká, nebo se chceš na něco zeptat, napiš. Těšíme se :-)

Jak se vypořádat s trémou před představením?

18. 4. 2021

Možná procházka? Nebo 5 hlubokých nádechů? Nebo možná třetí espresso?

Jarek Foka Bukowski 1Petr zkusil asi všechno, ale dodnes opakuje, že měl vždy trému před začátkem koncertu. O to větším úspěchem je, že jsme ho dokázali přesvědčit, aby ... Ano, čtete to správně!

Online koncert. Možná bude tentokrát bez trémy...

K této neobvyklé formě koncertu Petra přiměl Jarek Foka Bukowski, konferanciér a organizátor už třetího internetového festivalu Grounded Song „Domówka“, kterého se účastní různí umělci. Jak název napovídá - každý ze svého soukromí. Většina umělců pochází z Polska. A Petr bude hrát prakticky z České republiky.

Andrzej JaneczkoKoncert můžete sledovat a poslouchat odkudkoli! Srdečně vás tedy zveme: 19., 20. a 21. dubna 2021 ve 21:00.

19. a 20. dubna: představení účastníků – posloucháme společně s vámi

21. dubna: koncert laureátů a pozvaných hostů. Tehdy se na vás moc těšíme!

Účast na koncertu je zdarma. Můžete si jej poslechnout na facebookovém profilu Dom Środowisk Twórczych v Katovicích na tomto odkazu: https://fb.me/e/2hcEmOCU4

Na viděnou, naslyšenou brzy!

Bogna Piter

P.S.: Festiwal už byl. Video Petra :-)


 písničkář