Petr Rímský

Chceš dostat včas informaci o koncertu?

Zaregistruj se tady a zaškrtni si jen ten kraj (či kraje), kde tě koncert zajímá. To proto, abychom neobtěžovali například Ostráváka informací o koncertě v Chebu, kam za námi asi nepojede. Ačkoli na specifické pražské koncerty Písničkáři sobě jezdí diváci z daleka... Rezervace na koncerty a předprodej vstupebek je uvnitř události.

Šemanovice, Petr Rímský a Jan Spálený – koncert s těmi, které mám rád

Koncert
rimsky-spaleny-icag
  pátek, 8. prosinec 2023 20:00

  Nostalgická myš  |  Kokořín, Česko

Petr Rímský & Misitu + Jan Spálený

Výjimečný společný koncert Honzy Spáleného – táty českého blues a folkového barda Petra Rímského se skupinkou Misitu.

rimskyPo čase se zase sejdeme s Honzou Spáleným a zahrajeme už podruhé na úžasném místě spjatém s bratry Suchými, Semaforem a vším, co k tomu patří.

Samotný bez svých ASPM či tria vystupuje Jan Spálený jen málokdy, obvykle tomto právě v pořadu, kde je mu parťákem Petr Rímský. Petr říká: „Miluji setkávání s dobrými lidmi. Toho není nikdy dost. Zdá se, že ubývá. Žádný Facebook ho ale nikdy nenahradí. A tak se těším i na ta koncertní setkání s lidmi, kteří mě baví, kteří jsou fajn, je v nich nadšení, energie a vlastně i ta pravda a láska, proč to neříct :-). Zejména v době, kdy se nestačím divit, jak někteří druhdy revoluční kolegové propadli svého druhu Alzheimrovi, jen aby nemuseli přiznat sami sobě, natož svým příznivcům, nikoli jen to, že se kdysi nechali natlačit do spolupráce s hydrou, ale že lhali a lžou dosud. ,Já si to pamatuji...‘  Že dobrovolně a svobodně spolupracují se stejnou hydrou dnes. Tím více si vážím těch opravdových a poctivých lidí, kteří chtějí trošičku dobra i pro jiné, nejen pro své ego. Kteří mají co říct a vědí jak to říct. Kteří jsou uvěřitelní bez přetvářek či pitvoření, natož sebeobdivu. Takovým přesně Honza je. Na takové blázny se těším :-)."

rimsky spalenyTen koncert a náš společný výlet děláme jen občas, výjimečně. S Honzou se potáváme desítky let. Před časem jsem ale Honzu přiměl, aby si se mnou zkusil vyjet jen tak sám. Jako písničkář. Ukázalo se, že v té intimitě je ještě trochu jiný a úžasný. Písničkářský, dynamický, moudrý i srandovní, intimní až nahatý. Přizvukujeme si a někdy si chvilku i povídáme. Vlastně toho ani nehrajeme moc spolu, abychom to nenarušili, netvoříme další kapelu. Jen občas nám to nedá, jsme jen muzikanti a tak někdy musíme :-). Párkrát do roka si ten koncert dopřejeme“

Milan Kaplan ostravský bard a organizátor o nás napsal:

Jan Spálený

Nestor českých písničkářů. Na počátku jeho kariéry si nikdo pořádně neuvědomil, jak silné melodie, texty a způsob vyprávění na scéně u klavíru vzniká. Samotný bez svých ASPM vystupuje Honza jen málokdy, a přesně v této poloze vynikne jeho schopnost písničkářského vypravěče s neuvěřitelným muzikálním darem.

Petr Rímský.

Fenomenální kytarista, tvůrce zničujících manuálů à la „Prvních 1440 nejzákladnějších akordů pro začátečníky“. Autor knihy „Ze života muzikantského“. Sametový hlas tam někde dole a vtipné žonglování se slovy a pocity. Doprovodí ho jeho malá parta Misitu.

Zvuk a světla David Alfik Dewetter

Foto: Alice Charvátová, Lucia Nováková, Aleš Duda

Ochutnávka :-). To je blues o hvězdě, hodně stará písnička oceněná autorskou portou v roce 1986. Zdá se, že funguje i dnes. Záznam je z Wrocławi.

#NostalgickaMys #Semanovice #JanSpaleny #spaleny #PetrRimsky #rimsky #pisnickar #koncert #festival #pisnicky #folk #blues #jazz #kultura #kytarovaskola #kytarovka #muzyka #piosenka #autor #bard #piesniarz #Czechy #musician #concert #songs #music #lyrics

 

Adresa:
Nostalgická myš, 27311, Šemanovice, Kokořín, okres Mělník, Střední Čechy
277 23, Česko

 

Mapa:


 

Seznam termínů


  • pátek, 8. prosinec 2023 20:00

Powered by iCagenda