Příbram - Jan Spálený a Petr Rímský + Petr Vašina

Koncert
 Registrace ukončena
 
0
petr-spaleny
Datum: čtvrtek, 20. září 2018 19:00

Místo konání: Galerie Františka Drtikola  |  Město: Příbram, Česko

Petr Rímský & Misitu + Honza Spálený, Petr Vašina

Společný koncert Honzy Spáleného, táty českého blues, a folkového barda Petra Rímského se skupinkou Misitu. Hostitel: Petr Vašina.

Rezervace vpravo nahoře (nikoli vlevo dole :-)))

Petr Rímský říká: „Tento koncert a náš společný výlet děláme jen občas, výjimečně. Před časem jsem Honzu přiměl, aby si se mnou zkusil vyjet jen tak sám bez ASPM či neméně skvělého tria. Jako písničkář. Ukázalo se, že v té intimitě je ještě trochu jiný a úžasný. Přizvukujeme si a chvilku i povídáme, vlastně toho ani nehrajeme moc spolu, abychom to nenarušili. Jen občas nám to nedá, jsme jen muzikanti a tak někdy musíme :-).“

Milan Kaplan ostravský bard a organizátor o nás napsal:

Když se řekne písničkář, tak vlastně hned vzniká v hlavě rychlé spojení s folkem, a to, aniž by to tak bylo správně. Písničkáři jsou totiž muzikantskou kategorií, která překračuje žánrová vymezení a kterou najdeme u dechovky, jazzu, folku, hip hopu, metalu i mainstreamu. A není vůbec důležité, do které žánrové škatulky je posadíme, pokud si přiznáme, že to zásadní je jejich schopnost vyprávět a že je hříchem neslyšet a nenaslouchat.

Honza Spálený. Nestor českých písničkářů. Na počátku jeho kariéry si nikdo pořádně neuvědomil, jak silné melodie, texty a způsob vyprávění na scéně u klavíru vzniká. Samotný bez svých ASPM vystupuje Honza jen málokdy, a přesně v této poloze vynikne jeho schopnost písničkářského vypravěče s neuvěřitelným muzikálním darem.

Petr Rímský. Fenomenální kytarista, tvůrce zničujících manuálů à la „Prvních 1440 nejzákladnějších akordů pro začátečníky“. Autor knihy Ze života muzikantského. Sametový hlas tam někde dole a vtipné žonglování se slovy a pocity. Doprovodí ho jeho nová parta Misitu, což jsou Veronika Skočdopolová, Kateřina Ečerová a Pavel Hloušek.

Petr Vašina. Příbramský písničkář, flétnista a foukačkář, který byl po nějakou dobu stálým hostem koncertního programu Petra Rímského. Spolu také pořádali jednu etapu Rímského improvizačního programu Písničkáři sobě na Malé scéně Divadla A. Dvořáka v Příbrami.

plakat A4 2018 09 20 pribram

 

Adresa:
Tyršova 106, Příbram I
261 01 Příbram, Česko

 

Mapa:


Powered by iCagenda